Random header image... Refresh for more!

Rubrika — Potápko

Víkend s dětmi v Ománu

Už někdy v dubnu padlo rozhodnutí, že jediná možnost, jak to tady do léta (aspoň toho kalendářního) vydržet, je někam vypadnout :). Tak jsme daly s Liss hlavy dohromady a vymyslely si prodloužený víkend v Ománu. Krásný resort, pokojíky s terasami, auto k dispozici… prostě paráda. A pak nám ve čtvrtek uletělo letadlo. Ups!

Omán - odlet

[Cist dal →]

June 4, 2012   1x reakce

Aká bola vlastne dovolenka?

Čas sa sústavne zrýchľuje. Práve sme si uvedomili, že je to už mesiac, čo sme sa vrátili z našej prvej rodinnej dovolenky. A doteraz sme sa ani poriadne nestihli podeliť, aké to bolo. Takže aby som doplnil chýbajúce údaje – bolo to úplne SUPER!

Maledivy2012 zapad slunce

[Cist dal →]

March 15, 2012   Reagovat?

Pasy, plavky, šnorchly, jedem!

První dětná dovolená (nepočítám-li před rokem Austrálii) je skoro tu! Theuška je už dost velkej na to, aby mu cestování nemuselo dělat větší potíže, ale zároveň moc malej na to, abysme se někam šíleně dlouho táhli nebo aby to tam bylo moc akční, rozkouskované, přejížděcí nebo jinak nevhodné pro malé děti. Omezení je dost.

Jedinej vítěz – Maledivy. Zabookováno po předlouhém výběru, odlet zítra brzy ráno (kdy obyčejně ještě pěkně vychrupujem, tak jsem zvědavá. Snad to Theo zvládne dospat za ty 4 hodiny v letadle.)

Jinak je to hlavně náš vzájemný dárek k narozeninám… těm minulejm ehm :-). Třicátejm! A třicátejmhmbmlmm…

Kurumba_aerial

Jsem docela nervózní, jak to zvládne(m). Sbaleno například ještě není.

February 2, 2012   1x reakce

Potápacia odysea pokračuje.

Ako už obvykle potápanie je stále jednou z našich najobľúbenejších a tým aj najčastejších aktivít. Samo sebou teda, že aj zaberie pomerne veľkú časť našeho voľného času. Príprava, cestovanie, samotný ponor, cestovanie späť a potom drhnutie jednotlivých súčastí výstroje je už pre nás rutina a jej plánovanie už zvládame na jedničku. Čo ma ale dokáže stále prekvapiť je objem času, ktorý musím stráviť prípravou na skúšky a kurzy v snahe poskočiť nejaký ten stupienok na rebríčku kvalifikácií. Ten posledný stál fakt za to – skúšky na Inštruktora.

[Cist dal →]

October 21, 2010   2x reakce

Nová cesta za mantami.

Bez ohľadu na krásy prírody, chrámy či opice bol náš prvý výlet na južnú pologuľu hlavne o potápaní. Bali je síce svetoznáma turistická destinácia lákajúca mladých baťôžkárov priaznivými cenami, príjemným podnebím a samozrejme tradičnou východo-ázijskou ochotou a všadeprítomnou usmiatou pohodou. My sme sa sústredili na iné vlastnosti. Pre nás bola najdôležitejšia teplota mora, prítomnosť zaujímavých miest na potápanie a hlavne ďalšie sľubované stretnutie s mantami.

Krdel ryb na vrakom

[Cist dal →]

July 28, 2010   3x reakce

8 stupňů jižně od rovníku

Tak jedem! Už sobotu prvně vkročíme na jižní polokouli. Posledně to byla jen těsnačka.


Zvětšit mapu

V plánu je, jak jinak, hlavně potápění. Ale to jídlo, sopky, opice a chrámy taky vezmeme na milost :-).

North East Bali

[Cist dal →]

June 21, 2010   2x reakce

Zdravověda pokračuje

Zachraňovat lidi z vody je jedna věc, jejich diagnóza je sprostě jednoduchá (i když samozřejmě na pláži se může stát hromada dalších věcí). Abychom ale uměli lidem pomoct i jinak a jinde, vetřeli jsme se na suchozemský kurz první pomoci, který pořádá místní nemocnice Hamad. 8 hodin obvazů, masáží srdce, umělého dýchání a skoro živá zkouška defibrilátoru. No sranda to byla – dokud totiž nejde o život, jde o … trénink :).

(Stejně si ale myslím, že kdybych fakt připnula někomu na hrudník defibrilátor a zmáčkla červené tlačítko, že mě přihlížející zneškodněj :-D. Certifikace necertifikace :)).

[Cist dal →]

May 19, 2010   2x reakce