Random header image... Refresh for more!

Rubrika — Rodinka

Theo jedenáct let!

Velká ročenka už to letos nebude, ale něco přece jenom o Theovi prozradit můžem. A samozřejmě video!

Ještě mě nepřerostl! Ale je jisté, že to si dává k narozeninám naposledy.

IMG_5530

[Cist dal →]

August 11, 2022   Reagovat?

Sárka osmiletá

Sárka se dočkala videa k 8. narozeninám, tak si ho užijte! Ze začátku se ještě snaží mluvit česky, ale celkem rychle jí to úsilí přejde :).

Je to holka neskutečně šikovná, kreativní a miluje všechny možné sporty – tancování, gymnastiku, tenis i lezení. Ale je taky paličatá! To se na ty předcházející věci docela hodí, tam to vypadá jako taková zdravá zarputilost, vytrvalost a odvaha. Umí se to ale vylejt i jinde :-D, to bývá užitečné míň. Rodičovsky rozhodně!

Už rok hraje na klavír a talent holka teda má! Ještě aby jí to i do budoucna tak bavilo.

[Cist dal →]

July 2, 2022   Reagovat?

Zojinka pětiletá

Se svou češtinou, pravda, daleko v kraji nedojde. Ale chytrá je jak rádio! Zojinka je naše umělkyně – pořád něco kreslí, tempery uklízím dvakrát denně (taky je to všude na židlích a zdech) anebo zpívá a tancuje. To provádí i u usínání a Thea z toho může trefit šlak :).

Má ráda děti a ještě radši je venku. Na hřišti, v bazénu nebo na odrážedle. Velmi ráda pomáhá při vaření a pečení, vrcholem blaha je, když se pak může hrabat ve zbylé mouce. Dokud to ale nedělá sama od sebe (jako Sára) a nerozklepává do toho na gauči vajíčka (jako Theo), tak v rodičovských pokrocích jasně vítězíme!

[Cist dal →]

February 21, 2022   Reagovat?

Zojinka 4,5 roku

Do bazénu a s tátou do krámu sice většinu tohohle půlroku nesměla, ale jinak jí k absolutní spokojenosti mnoho nescházelo. Každý víkend na pláži, každé odpoledne v sociální bublině se sousedy, online classes s princeznama, kočky, modelína, lego, minecraft, dohadování se se sourozencema … a další týden byl pryč. A zas se o fous přiblížilo léto v Česku. Malý děti jsou odolný a žijou si to svoje i v tak nepodnětném prostředí jako je pandemie.

zoja_4.5

[Cist dal →]

September 14, 2021   Reagovat?

Theo 10 let a asi poslední ročenka

Už nám ty děti z ročenek nějak odrůstají, co? Myslím, že tohle bude poslední Theův update, než si začne tu svoji online přítomnost obhospodařovat sám, žejo…

Theo je asi největší milovník koček v naší rodině. “Ty kočky asi někdy litujou, že jsou tak rozmilý, co?” chechtá se, když je někam vláčí, do něčeho balí nebo jim postodvacáté boří nos do kožichu. Ale respekt to oni si dokážou vynutit sami, když je nejhůř :).

IMG_7013

Je to samozřejmě gamer, denně jede Minecraft, kde zná měsíce dopředu všechny updaty a konstantně si vyhledává tutorialy na různé stavby, pasti a dokonce i sloučeniny. Hraje taky BattleFront, Star Wars a Pokémony a pořád má v merku něco, co by chtěl příště. No o čem myslíte, že psal pololetní projekt ze slohu na téma “Muzeum, které v ČR chybí.”

Snadno se se všemi skamarádí a je mu jedno, jestli jsou děti mladší nebo starší, holky i kluci. Ne že by těch příležitostí v době corony bylo tolik, ale přímo tady v compoudu a mezi domškoláky ta přátelství drží.

IMG_8598

[Cist dal →]

June 15, 2021   Reagovat?

Sárunka 7 let

Jestlipak už dneska něco vyrobila? A uklidila po sobě vodovky a papíry? A už tu lítala a ječela a něco shodila? A kolik snědla mandarinek? Tak to je všechno v pořádku :).

Tohle pometlo tráví svoje dny totiž právě tím. Vyráběním, malováním, tancováním a lítáním a skákáním! A energie jí záhadně s přibývající fází dne neubývá, spíš naopak! Nestíháme jí, ale ona zas ničí asistenci taky nevyžaduje :-D.

Sára je taky perfektně adaptovaná na prostřední sestru – pečující a chápající pro malou ségru i drsná a nevybíravá pro velkého bráchu. Nebo obráceně, prostě podle potřeby :). Každý by měl mít doma svoji Sárunku. 

[Cist dal →]

April 30, 2021   Reagovat?

Chvilka volnosti

Po dlouhé době uvolnil Katar v polovině ledna konečně některá pandemická opatření. Otevřela se například venkovní hřiště a týden nato i vnitřní hřiště a sportoviště (vše s povinnými rouškami, rozestupy a výrazně omezeným množstvím lidí). Když říkám po dlouhé době, myslím tím od března 2020! Jen aby bylo zřejmější, jak často se tu mění opatření, extra ta rozvolňovací.

Všem to nalilo optimismus do žil, i když… dlouho to nevydrželo.

[Cist dal →]

March 13, 2021   Reagovat?