Random header image... Refresh for more!

Rubrika — Česko-Slovensko

I tříměsíční prázdniny někdy končí

Třetí měsíc “doma”, to už býváme náležitě zabydlení, máme notně odškrtáno ze seznamu výletů a aktivit a jednoduše si užíváme léto! Snad jediné, co by šlo těmto prázdninám v tomto okamžiku už vytknout, je to nekonečné světlo! Ještě nikdy nechodily děti tak pozdě spát, Zojka klidně do 11 poskakovala lidem po hlavách (doslova) a já už jsem začala regulérně usínat dříve než děti.

Ale taky se nám už stýská, pravda. Po Ivanovi i po kamarádech, kteří se tento měsíc postupně vracejí do Dohy a hlásí se. Víme, že už se tam na nás čeká, a těšíme se. Ale ještě chviličku…

7791272784_IMG_0700

[Cist dal →]

September 20, 2018   Reagovat?

Dva měsíce prázdnin: kamarádi, babičky a vedra

Druhý týden v červenci se našla společná kalendářová skulina pro již tradiční návštěvu babiny v Praze. Dovolená to pro ni není, co si budeme povídat, požadavky srší od rozbřesku do slunce západu (a to není v létě nikterak brzy :-D). Ale je to asi jediný způsob, jak získat pár extra společných dnů v letním schématu a za to to všem stojí.

39dd6b6f-5cc9-46f4-b713-4db938be02bf

[Cist dal →]

August 12, 2018   Reagovat?

Čau prázdniny! Měsíc první

Prázdniny nám letos začaly už 7. června, kdy měly děti ukončené všechny aktivity a odfrčeli jsme z Kataru. S laskavým přispěním počasí, které pozdrželo nástup horkého, vlhkého léta, jsme letos v bazénu netrpěli ani moc dlouho :). Jen bych příště ocenila, kdyby nám nezrušili let a nepřešoupli nás na linku uprostřed noci. Kdo by spal? Nikdo béé.

IMG_3339

[Cist dal →]

July 22, 2018   Reagovat?

Prázdninový provoz 3: Z místa na místo

Že prý to bylo strašně rozlítané, říkal Ivan. Že se příští rok uhnízdíme doma a všechno přijede za námi, řikal :). Tak to jsme na nás zvědavá! Ale ty poslední tři týdny, jak už to tak asi bývá, má prostě ten konec léta šílenou gravitaci a čas vydatně zrychluje. Směřování k prvnímu školnímu dni zvládly děti s lehce zvýšenou frekvencí ptaní na to “když už se vrátíme”, avšak po něm už se nežinýrovaly a ptaly se denně. Pětkrát. Poslední tři dny vstávaly s kyselým ksichtem, že ještě TOLIK dnů?!?

IMG_5252

Nemusí se to z toho závěru zdát, ale myslím, že i ten poslední kus jsme si užili, jak to jen šlo.

[Cist dal →]

September 20, 2017   Reagovat?

Theův první školní den

Od české školy, ve které je Theo zapsaný k domácí výuce, jsme v rámci zahájení školního roku 2017/2018 také dostali pozvánku na “pasování prvňáčků”. Docela nám to sedlo do prázdninového kalendáře, a tak jsme rozhodli s nimi oficiálně tu naši cestu za “vzděláním” vykopnout :). Byl to nakonec fajn den! Ale tak samozřejmě že jsme hned na úvod zaspali. Takhle my to vedem :-D.

theo_1trida_den1

[Cist dal →]

September 14, 2017   Reagovat?

Prázdninový provoz 2: výlety, první tábor a proč takové hádky?

Ještě i celý druhý měsíc našich prázdnin jsme měli strávit v Čechách bez Ivana. Když se ale v kalendáři rozbil na jednotlivé týdny – s babičkou, druhou babičkou, na táboře, v Liberci… bylo už předem jasné, že to uteče jako nic.

Horké dny jsme využili k dobudovávání hrací části zahrady a seznamování se sousedy :). Stačí bazének, hadice, vodní balónky a stížnost na nějaké horko nepřišla snad ani jedna. Bylo vlastně vůbec horko?

IMG_7153

[Cist dal →]

August 22, 2017   Reagovat?

Prázdninový provoz. Měsíc první

Letos jsme si naplánovali pomalé léto ze dvou důvodů. Máme miminko (evidentně :-)) a taky je to poslední léto před začátkem Theovy školy a s ní spojených povinností. A docela se nám to daří! Najednou totiž koukám a půlka v trapu (přičemž už si horko těžko pamatuju začátek), a tak je akorát nejvyšší čas na první rekapitulaci.

img_IMG_2621

[Cist dal →]

July 26, 2017   Reagovat?