Random header image... Refresh for more!

Rubrika — Cestování

Malí lyžaři znovu na svahu

V únoru jsme vyrazili do Rakouska připomenout dětem zase po roce sníh. Neuvěřitelné štěstí, že nám to nakonec takhle vyšlo – vůbec jet, provětrat se, vidět se s kamarády a rodinkami… Teď, jako celej svět, jsme zavření doma před šířením coronaviru, a máme aspoň na co vzpomínat. Kdoví jestli se o květnových eidových prázdninách vůbec do Evropy dostaneme. Takže dvakrát sláva za tenhle výlet!

Nejeli jsme sice tentokrát tradičně do Kaprunu, ale okruh jsme rozšířili o celých 10 kilometrů dál :) a upíchli se v sousedním Zell am See.

zellamsee2020_IMG_5033

[Cist dal →]

March 17, 2020   Reagovat?

Prázdninový deníček – 2. měsíc

V červenci tropická vlna konečně ustoupila. Už to tak bývá, když se ohlašuje začátek opravdových prázdnin. Blížil se první tábor, a tak jsme se už museli aspoň trošku zakousnout do našeho výletního seznamu.

IMG_7415

[Cist dal →]

August 13, 2019   Reagovat?

Prázdninový deníček – 1. měsíc

Toto léto jsme opustili Katar tak brzy, že nás měsíce nesnesitelného vlhka a horka lízly jen okrajově. Ídové svátky přinášejí zpravidla týdenní pracovní volno, které jsme byli schopni spojit s příletem celé rodiny do Evropy a prodloužit tak Ivanovu dovolenou. Už je to asi naposledy, jak se svátky posouvají na dřívější a dřívější termín, asi bude nutné ten společný čas poskládat jinak.

IMG_5633

[Cist dal →]

July 16, 2019   Reagovat?

Maximální exotika!

Není to ani Okinawa, ani Jižní Afrika (i když hmmm to by bylo hezké!), my jsme si vyjeli exoticky …. za sněhem! V úterý jachtaříte na tekutém skupenství a ve čtvrtek sláva z kopce po skupenství pevném. Voda je fakt základ života :).

Domluvilo se to takhle: my, další rodinka z Kataru a třetí rodinka t.č. z Čech, tři sady prarodičů ze Slovenska a jedna sourozenecká dvojice z jiné části Slovenska. Součtem 21 osob se o posledním lednovém víkendu bude hlásit v rakouském Kaprunu. Lyže, sáně, kočárky… všechno povoleno!

kaprun_prijezd

[Cist dal →]

February 15, 2018   Reagovat?

Cestování s malými dětmi

Tak se nám to zase blíží – za necelý měsíc prcháme z Dohy do Čech a na Slovensko, tentokrát na víc než 3 měsíce. Ne že bych byla na cestování s dětma nějaký expert :-D. Ale párkrát už jsme tohle martýrium s nejméně jedním mrňousem absolvovali a pár zkušeností nasbírali. Jak na to teda půjdeme, abychom s sebou vezli Theušku a Sárunku, a ne hejno divokých, rozzlobených vos?

FriendlyPlanet_TravelCartoon_FedX_Kids-541x600

[Cist dal →]

May 28, 2015   1x reakce

Thajsko, tentokrát rodinné.

Po zhruba dvoch rokoch zvažovania, kam naplánovať dovolenku, a prekonávaní rôznych prekážok brániacich jej realizácii sme sa konečne rozhodli vyraziť za slniečkom, piesočnými plážami a svietivou modrou farbou, kde je problém rozlíšiť, kde končí more a začína nebo. Prekážke je už navyše rok, takže má na čase poznať tiež nejakú inú krajinu ako Katar ci Česko-slovensko.

Na cesty

[Cist dal →]

April 26, 2015   Reagovat?

Černice podruhé

Amerika sa začína stávať tento rok populárnou destináciou. Po rýchlej otočke v januári vo Vegas som si tentokrát zopakoval cestu cez New York do Orlanda. Opäť Černice, aj keď teda tohoto roku po zmene stratégie organizátora BlackBerry už nie “Černicový svet” ale “Černice naživo” – BlackBerry Live. Niet nad to vyraziť na slnečnú Floridu ešte pred začiatkom parného leta.

Florida

Rozdielov oproti predchádzajúcemu roku bolo skromne. Teda samozrejme ak pominiem oficiálnu časť a samotnú konferenciu. Tá príjemne prekvapila a ukázala, že firma s dnes už černicov priamo v názve má ešte na trhu čo povedať. Pre tých, ktorí majú záujem, rád podám podrobnosti zvlášť. Ale teraz radšej k tomu ostatnému.

[Cist dal →]

June 9, 2013   3x reakce