Random header image... Refresh for more!

Rubrika — Katar

Konec nejdivnějšího školního roku (zatím)

Je v tom trošku zmatek, v tom se asi shodnem. Americké školy v Kataru končí (online) školní rok tento týden, anglické školy čeká týden volna a (online) škola ještě 4 týdny, ostatní školy mohou skončit, jakmile doklepou schválené učivo! Školáci v Česku se vracejí do lavic, někteří ne a někteří už tam jsou a kdoví, jak to vlastně dopadne.

Takže ačkoliv dneska do školy prakticky nikdo nechodí, nějak i tomu (zatím) nejdivnějšímu školnímu roku musíme vyhlásit konec. A až na tohle závěrečné fiasko byl jinak docela fajn, ne?

IMG_0974

IMG_3299

[Cist dal →]

May 21, 2020   Reagovat?

Koronavirus v Kataru

Jó, taky máme tyhle vymoženosti moderní doby.

corona_numbers [Cist dal →]

March 20, 2020   Reagovat?

Co děláme v Kataru jinak

Nepozoruji, že bychom v Kataru žijeme výrazně odlišný život, než kdybychom byli v Praze. Na první pohled jen takové ty očividné věci – že je pořád plus mínus vedro, zahalujeme kolena a ramena a o Ramadánu na veřejnosti nejíme. Jak se ale znovu dostáváme do rutiny, pár věcí se tu dělá přece jen jinak.

doha-distance

[Cist dal →]

September 12, 2018   Reagovat?

Malé výlety se také počítají!

Mají společné kamarády a narozeniny ani ne měsíc od sebe, takže společná party dává absolutní smysl :). Ale pak jsou tu ty faktické narozeninové dny.

Sárunce to vyšlo na úterý, to jsme zrovna na pláži s Theovým sailingem. Tak jsme napekly cupcaky, ozdobily růžovou polevou a zapichovátky s princeznami a 4letá Sárka podělila všechny námořníky (zapichovátka si zase pěkně vybrala zpátky :-D). A doma pak od nás dostala dárečky a moc se těšila na velkou párty.

To Theo dorázil do své 7leté destinace už oslavený a hlavně obdarovaný. Takže to chce jen nějakou tu třešničku na dortu. Zrovna dneska jedeme do přístavu? Jů, svezeme se na lodi? A jakto, že je tu i tatínek? Ale proč máme s sebou ty kufry?? Samé otázky!

[Cist dal →]

May 17, 2018   Reagovat?

Nová Qatar National Library

23592295_1555213887874826_7040836937588800005_o

V listopadu se s velkým zpožděním (národní kolorit) otevřela nová Katarská národní knihovna. Je to až neuvěřitelné, ale dosud tu veřejná knihovna co? Vlastně nebyla! Knihkupectví taky velká bída, čili nejlíp existovat na kindlu a kontinuálně vyplňovat místa v kufrech knihama :-). A teď tu máme tohle.

[Cist dal →]

December 7, 2017   Reagovat?

Vrátíme se do Kataru?

Lze to, je to rozumné, je to bezpečné, co se vlastně děje?

[Cist dal →]

September 7, 2017   Reagovat?

Blokáda Kataru

Jak s vámi tak mluvím, vypadá to, že z Česka není moc jasné, že se něco v Kataru děje, nebo vůbec co, nebo zda jde o něco vážného, nebo jen o další hádku, o které na Středním východě není posledních pár (set) let nouze…

IMG_2037

Takže. V pondělí ráno vyhlásily skoro všechny okolní státy – Spojené arabské emiráty (UAE), Saudská Arábie (KSA), Bahrajn a Egypt – kompletní diplomatickou a dopravní blokádu Kataru. Oficiálním důvodem je podpora extremismu (terorismu) a přílišná spolupráce s Íránem.

[Cist dal →]

June 8, 2017   Reagovat?